2026. május 29-én délután egy igazán színvonalas és magával ragadó musicalnek adhatott otthont a Gózon Gyula Kamaraszínház. A közönség nem mindennapi produkciónak lehetett tanúja: a szlovákiai Szenc városának Magán Alapfokú Művészeti Iskolája vendégszerepelt nálunk. A diákok a klasszikus és szívmelengető Szépség és a Szörnyeteg című musicalt hozták el a kamaraszínházba. Bár fiatal amatőr színészekről van szó, a színvonal mindent felülmúlt.
A fellépő gyerekek és fiatalok elképesztő energiával, fegyelemmel és tehetséggel töltötték meg a teret. Nem túlzás kijelenteni, hogy igazi, profi szinten kápráztatták el a közönséget. A mozdulatok, a színpadi jelenlét és a tiszta játék mind arról tanúskodtak, hogy a háttérben komoly, alázatos és professzionális munka folyik.
Ezúton is szeretnénk hatalmas köszönetet mondani az iskola igazgatónőjének, Renáta Madarászovának a csodás betanításért, a türelemért és a vizuális, valamint rendezői megvalósításért, amellyel felejthetetlen élményt nyújtott a hazai közönségnek.
A sikeres vendégszereplés és a vastaps is bizonyítja, hogy a művészetnek nincsenek határai. Ez a csodálatos délután nemcsak egy egyszeri kulturális bemutatkozást jelentett, hanem egy gyümölcsöző kapcsolat kezdetét is. Önkormányzatunk, a Rákosvölgye Népi Kulturális Hagyományőrző Egyesület és a Magán Alapfokú Művészeti Iskola a közös munkát a jövőben is folytatja!











