
Címke: Önkormányzat (Page 2 of 2)
Rákosmente Önkormányzata minden évben megemlékezést és koszorúzást tart 1956 hőseire emlékezve a Rákoskesresztúri Kegyeleti Emlékparkban.
Ebben az évben is résztvett Önkormányzatunk a megemlékezésen. Bretka Zsuzsanna elnökhelyettes és a keresztúri szlovákság tagjainak képviseletével koszorút helyezett el az 56-os emlékművön.
2019.10.13-án tartották a települési, fővárosi és országos szlovák nemzetiségi önkormányzatok választását. Rákosmentén 5 jelölt indult, az eredmények alapján mandátumot szereztek és az új testületet megalakthatták 2019.10.21-én: Papné Polereczki Rozália elnök, Bretka Zsuzsanna elnökhelyettes és Pap László testületi tag.
Sok sikert kivánunk az újonnan alakult XVII. Kerületi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat tagjainak!

Papné Polereczki Rozália elnök, Bretka Zsuzsanna elnökhelyettes és Pap László testületi tag.
Idén szeptember 16 – án délelőtt a Rákosmenti Napsugár Óvoda Bulyovszky utcai tagóvodájában, az óvoda vezetője Tubolyné Szabó Kinga és a tagóvoda vezetőhelyettese Szabadkainé Hír Rozália jóvoltából illetve a Budapest Főváros, XVII. kerületi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat és a Rákosvölgye NKHE szervezésében, megvalósult közösségünk egyik hagyományos tevékenysége a kukoricamorzsolás bemutatása, valamint keresztúr hagyományos népviseletének és a település történetének ismertetése. A programot megismételtük szeptember 20-án a Földműves utcai Napsugár óvodában az ottani középsőcsoprtosok nagy örömére.
A gyermekek kíváncsisággal és lelkesedéssel fogadták a hagyományidéző programot úgy a morzsolást, mint a viselet felpróbálását.
Köszönet a Rákosmenti Napsugár Óvoda vezetőségének, dolgozóinak közreműködéséért és a szíves vendéglátásért melyben a program után részesítettek bennünket.
Az idei (2019-es) pünkösdhétfői ünnepségünkről Fábián Éva, A Ľudové Noviny főszerkesztője írt egy remek beszámolót, amely IDE kattintva tekinthető meg.
A hazai szlovákság hagyományőrzői közül az egyik alapkövének számító Dabas-Sári Rozmaring Népdalkör töltötte 2019.04.27-én 20. jubileumát. A jubileumi ünnepség keretében több fellépő köszöntötte a tagokat, többek között a dabasi Bazsalicska Citerazenekar, a Borovenka Néptánccsoport, a Rákoskeresztúri Szlovák Asszonykórus és Táncegyüttes. Az Isaszegi Asszonykórus, a Kistarcsai Pannónia Néptáncegyüttes Hagyományőrző Csoportjának táncosai, és a maglódi Roszicska Tánccsoport. A rendezvényen gratulációját fejezte ki Dabas Város polgármestere Kőszegi Zoltán, az Országos Szlovák Önkormányzat, illetve a Dolina Pestvidéki Szlovákok Regionális Egyesületének képviselői és a Fővárosi Szlovák Önkormányzat képviselője is.








