Címke: Önkormányzat (Page 2 of 2)

56′-ra emlékezve

Rákosmente Önkormányzata minden évben megemlékezést és koszorúzást tart 1956 hőseire emlékezve a Rákoskesresztúri Kegyeleti Emlékparkban.

Ebben az évben is résztvett  Önkormányzatunk a megemlékezésen. Bretka Zsuzsanna elnökhelyettes  és a keresztúri szlovákság tagjainak képviseletével koszorút helyezett el az 56-os emlékművön.

Megalakult kerületünk új szlovák nemzetiségi önkormányzata

2019.10.13-án tartották a települési, fővárosi és országos szlovák nemzetiségi önkormányzatok választását. Rákosmentén 5 jelölt indult, az eredmények alapján mandátumot szereztek és az új testületet megalakthatták 2019.10.21-én: Papné Polereczki Rozália elnök, Bretka Zsuzsanna elnökhelyettes és Pap László testületi tag.

Sok sikert kivánunk az újonnan alakult XVII. Kerületi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat tagjainak!

Elnök Papné Polereczki Rozália, elnök helyettes: Schmal Andor, elnökségi tag: Linkéné Gácsi Éva

Papné Polereczki Rozália elnök, Bretka Zsuzsanna elnökhelyettes és Pap László testületi tag.

Kukoricamorzsolás a Bulyovszky utcai és a Földműves utcai Napsugár Óvodában

Idén szeptember 16 – án délelőtt a Rákosmenti Napsugár Óvoda Bulyovszky utcai tagóvodájában, az óvoda vezetője Tubolyné Szabó Kinga és a tagóvoda vezetőhelyettese Szabadkainé Hír Rozália jóvoltából illetve a Budapest Főváros,  XVII. kerületi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat és a Rákosvölgye NKHE szervezésében, megvalósult közösségünk egyik hagyományos tevékenysége a kukoricamorzsolás bemutatása, valamint keresztúr hagyományos népviseletének és a település történetének ismertetése. A programot megismételtük szeptember 20-án a Földműves utcai Napsugár óvodában az ottani középsőcsoprtosok nagy örömére.

A gyermekek kíváncsisággal és lelkesedéssel fogadták a hagyományidéző programot úgy a morzsolást, mint a viselet felpróbálását.

Köszönet a Rákosmenti Napsugár Óvoda vezetőségének, dolgozóinak közreműködéséért és a szíves vendéglátásért melyben a program után részesítettek bennünket.

20 éves a Rozmaring Népdalkör Dabas-Sáriban

A hazai szlovákság hagyományőrzői közül az egyik alapkövének számító Dabas-Sári Rozmaring Népdalkör töltötte 2019.04.27-én 20. jubileumát. A jubileumi ünnepség keretében több fellépő köszöntötte a tagokat, többek között a dabasi Bazsalicska Citerazenekar, a Borovenka Néptánccsoport, a Rákoskeresztúri Szlovák Asszonykórus és Táncegyüttes. Az Isaszegi Asszonykórus, a Kistarcsai Pannónia Néptáncegyüttes Hagyományőrző Csoportjának táncosai, és a maglódi Roszicska Tánccsoport. A rendezvényen gratulációját fejezte ki Dabas Város polgármestere Kőszegi Zoltán, az Országos Szlovák Önkormányzat, illetve a Dolina Pestvidéki Szlovákok Regionális Egyesületének képviselői és a Fővárosi Szlovák Önkormányzat képviselője is.

A cikk ide kattintva folytatódik

Newer posts »