Dňa 25. mája 2026 sa v rímskokatolíckom Kostole Povýšenia Svätého Kríža v Kerestúre  uskutočnila tradičná svätá omša v slovenskom jazyku pri príležitosti Turíc. Všetci tí, ktorí na Turíčny pondelok navštívili svätú omšu, boli svedkami komornej a povznášajúcej slávnosti, ktorá mala tento rok ešte väčší význam ako zvyčajne.

Miestny Ženský spevácky zbor totiž tento rok oslávil významné 30. výročie svojho založenia. Okrúhle jubileum oslávili v kruhu svojich verných priateľov a známych, v atmosfére skutočnej komunitnej lásky.

Slávnostná turíčna svätá omša, ktorú celebroval otec Vojtech Béla Balik, nemohla poskytnúť dôstojnejší rámec pre toto významné výročie. Vznešená atmosféra cirkevného obradu dokonale pripravila pôdu pre zvyšok popoludnia.

V kultúrnom programe po svätej omši zbory zo susedných slovenských obcí spoločne, s piesňou na perách, pozdravili jubilujúci Ženský spevácky zbor. V kvalitnom a srdcia hrejivom programe vystúpili nasledujúce súbory, aby zablahoželali oslavujúcemu Slovenskému ženskému speváckemu zboru Kerestúr: Ľudový spevácky zbor Lipóta Bálóa z Čemeru, Ženský spevácky zbor Rozmarín z Dabašu, Tanečný a spevácky súbor “Forgórózsa” z Kerestúru, Ženský spevácky zbor Venčok z Veľkej Tarče, Kultúrny spolok pre Mlynky a Ženský spevácky zbor z Išasegu.

Po vystúpeniach organizátori pozvali účinkujúcich a ich sprievod na neformálne agapé v priateľskej atmosfére, kde bola príležitosť zaspomínať si na staré spomienky a upevniť priateľské vzťahy.